2019-05-18 Noc Muzeów 2019
Podziel się na FB
W dn. 18.05.2019 roku odbyła się 16. edycja Nocy Muzeów. Z tej okazji (jak co roku) odbył się zlot zabytkowych autobusów połączony z ich paradą. O godzinie 11:30 z placu Defilad rozpoczęła się parada na trasie:
PL. DEFILAD – Marszałkowska – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Wybrzeże Szczecińskie – Zatylna – Jagiellońska - Modlińska - płk. Kuklińskiego - Wittek - METRO MŁOCINY
Od ok. 18:30 na trasy wyruszyły autobusowe linie muzealne A, B, E, F, G, J, K, P i tramwajowa M z czego pogrubione były obsługiwane taborem zabytkowym.
A -> Plac Defilad -> Zajezdnia Wola
B -> Plac Defilad -> Wilanów
D -> Plac Defilad -> Markowska
E -> Plac Defilad -> Plac Wilsona
F -> Plac Defilad -> Nalewki Muzeum
G -> Plac Defilad -> Neon Muzeum
J -> Plac Defilad -> Łazienki Królewskie
K -> Plac Defilad -> Mariensztat
M -> Zajezdnia Wola -> Czynszowa
P -> Metro Wilanowska -> Kolejka Piaseczyńska
Paz-672 przyjechał specjalnie z Białorusi na Noc Muzeów, natomiast Ikarus 620 z Krakowa był pierwszy raz, podobnie jak Autosany H9-35.
Najstarszym pojazdem NM2019 był Krupp #GKA 72 z 1938 roku (81 lat) a najmłodszym Jelcz M121M #4891 z 1998 roku (21 lat).
PL. DEFILAD – Marszałkowska – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Wybrzeże Szczecińskie – Zatylna – Jagiellońska - Modlińska - Most Marii Skłodowskiej-Curie - METRO MŁOCINY
Autor | KAROL MATUSZEWSKI |
---|---|
Data umieszczenia | 2019-05-19 09:22:36 |
Aktualizacja | KAROL MATUSZEWSKI dnia 2019-05-19 13:37:08 |